Házení šipek je skvělý koníček, ale i sportovní disciplína
Kvalita šipek – šipky mohou být docela obyčejné plastové s kovovým hrotem za pár korun, anebo s větším kovovým korpusem, doplněným plastovou zádí a vyjímatelnými stabilizačními křidélky. Na kvalitě šipek záleží asi tak, jako u nábytku na tom, zda máte doma stolek či postel z dřevotřísky, anebo z masivu. Kvalitní šipky jsou těžší, lépe se drží v ruce, rychleji létají, dolétnou do delší vzdálenosti a také v terči dobře drží, tak se nestává tak často, že by se hod nepočítal.
Oboustranný terč – některé terče jsou jednostranné, jiné oboustranné. Oboustranné mají výhodu v tom, že si zvolíte modus, který vám vyhovuje. Na jedné straně jsou tu kruhové výseče s různými bodovými hodnotami, rozmístěnými vedle sebe náhodně, tedy např. vedle čísla 5 se nachází číslo 19, vedle něj číslo 8, vedle osmičky 11 atd. Na druhé straně těchto terčů jsou klasické kruhy, typické pro terče všech střelnic, s desítkou uprostřed a jedničkou na okraji.
Vzdálenost terče od startovní (házecí) čáry – tu si můžete volit libovolně a tím snižovat či zvyšovat obtížnost hodu. Oficiální vzdálenost u sportovních soutěží je 237 cm, ale samozřejmě to můžete zkusit třeba ze čtyř nebo ze sedmi metrové vzdálenosti. Zejména venku na zahradě se takto můžete bavit a různě experimentovat.
Výška terče od země – střed terče by měl být umístěn (správně) ve vzdálenosti 173 cm od podlahy, ale opět je to stejné, jako v předchozím odstavci, tedy klidně si položte terč o něco níž nebo výš a zkoušejte své hody, jak vám to vyhovuje.
Bezpečnost – ta je ze všeho nejdůležitější, neboť zásah šipkou do oka je fatální úraz, a tady končí veškerá legrace. Dodržujte potřebná opatření, tedy nikdo se nesmí zdržovat u terčů, pokud někdo šipkami hází. Terč by měl být umístěn v místě, které nelze šipkami poškodit, tedy např. ideální je, pokud pod terč vložíte např. dřevěnou desku z překližky, aby šipky, které nemíří na terč, neotloukaly omítku.